Fenerbahçe Beko’nun 2001 doğumlu oyuncusu Tarık Biberovic, ekibimizin EuroLeague kadrosuna dahil edilmiştir.

Sporcumuz, teknik ekibimizin görev vermesi halinde Panathinaikos müsabakasından itibaren EuroLeague maç kadrolarında yer alabilecektir.

TARIK BİBEROVİC KİMDİR ?

Tarık Biberovic, 28 Ocak 2001’de Bosna-Hersek’in Zenica kentinde dünyaya geldi. Fakat babası İzudin Biberovic ise Pazar doğumlu ki Novi Pazar, Sırbistan’da Müslüman nüfusunun yoğun olduğu bir bölge. 

Babasının basketbola yönlendirdiği Tarık, Spars kulübü tarafından keşfedilip Sarajevo’ya geldi. 

Burada yeteneklerini gösterme şansını yakalayan Biberovic, alt yaş grupları milli takımlarında ve genç yaş turnuvalarında fark yaratmayı başardı.

Tarık Biberovic, 2.03 boyunda 2 ve 3 numara pozisyonlarında görev alıyor.

Biberovic, özellikle 2016-2017 sezonunda Spars takımıyla Adidas Next Generation Turnuvası’nda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. Spars ile bu turnuvada dört maça çıkan Biberovic, bu maçlarda 32:54 dakika parkede kaldı ve 17.8 sayı, 6.3 ribaund, 2.3 asist ve 1.3 blok ortalamaları yakaladı.

Fenerbahçe Doğuş’un Aralık 2017’de 5 yıllık sözleşme imzaladığı genç basketbolcu Tarık Biberovic, Türk Milli Takımı forması giymek istiyor.

Avrupa basketbolunun 2001 jenerasyonunda en değerli yeteneklerinden biri olarak kabul edilen Biberovic, Bosna Hersek’ten gelen U18 davetini geri çevirdi.

Genç oyuncunun, Türk Milli Takımı’nda oynamayı planladığı belirtildi.

Daha sonrasında Biberovic, Türk vatandaşlığına geçmeyi başardı. 

Oyuncunun devşirme statüsünde mi, yerli statüsünde mi oynayacağı ilerleyen süreçte belli olacak.