Bir süredir HAKKIMIZLA kazandığımız şampiyonlukların sayısıyla kafayı bozmuşların kendilerine pay çıkararak spor kamuoyunu tehdit eden ve işgal eden açıklamalarını sakince takip ediyoruz.

Tek bildikleri algı operasyonlarıyla HAKLI TALEBİMİZİ fetö projesiyle bağdaştırıp bizi haksız çıkarmaya çalışanların kafalarının içinde ne olduğunu merak ediyoruz. Camiamızın yıllardır süregelen davasını böyle bir bağlama çekmek ART NİYETLİLİKTİR.

Türk Futbol tarihine isimlerini altın harfler ile yazdırmış Lefter, Metin Oktay, Baba Hakkı ve Turgay Şeren gibi efsane oyuncular kazandıkları, uğruna mücadele ettikleri şampiyonluklarla şu an ki büyük takım ruhunu oluşturan temel taşlardır.

Bu efsane isimlerin bileklerinin hakkı ile kazandıkları şampiyonlukların “dönem şartları” gibi anlamsız bir bahane ile bağdaştırılarak “değersizleştirilmesi”, “yok sayılması” adını saydığımız tüm efsanelerin emeklerine SAYGISIZLIKTIR.

Renk ayırt etmeksizin Türk Futbol efsanelerinin oynadıkları kulüpler adına uzun ve meşakkatli yolların başlangıcını oluşturan;kazandıkları ilk şampiyonlukların sayılmaması tamamen kendi çıkarlarına hizmet etmediği gerekçesiyle savundukları bir YANLIŞTIR.

Oynadıkları kulüpleri için birer tarih niteliğinde olan bu efsaneleri büyüklüğünün, ne takımlarına kattıkları skor ne de şampiyonluklar ile ölçülemeyeceğinin futbolu seven ve takip eden herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Ancak içinde kendi efsanelerinin de bulunduğu bu büyük isimlerin Türk Futbolu ve büyük kulüpler adına başarılarını kendi çıkarları için görmezden gelerek yok sayılmasının malum topluluğun kendileri hakkında bilinenden çok daha büyük bir saygısızlık olduğunu belirtmek istiyoruz.

Sanki bu talebimizi daha yeni gerçekleştiriyor gibi bir düşünce oluşturarak haklı duruma geçmeye çalışanlara hatırlatırız ki; Fenerbahçe Spor Kulübü aynı Kenan Evren Lisesi mücadelemiz gibi senelerdir 28 şampiyonluğumuz için de mücadele etmektedir.

Avrupa’daki birçok kuruluşun ve haber medyasının dahi kabul ettiği, Türkiye’nin en çok şampiyon olan takımı olarak gösterdiği ve kazandığımız 28 şampiyonluğu kabul etmesine rağmen hala boş çabalarda bulunmak sizi daha da aciz bir duruma götürmektedir.

Florya ve Riva’da, kirli lobileriniz ile haksız kazanç sağladığınız toprak oyunlarına benzemez bizim mücadelemiz. Aynı yıldız uygulamasını getiren Haluk Ulusoy’un çizgiyi 1959’dan çekmesi gibi. Siz doğruluk nedir BİLMEZSİNİZ.

Ayrıca başkanımız sayın Ali Koç’u ve KOÇ grubunu politik yazılarla karalamaya çalışanlar haddini ziyadesiyle aşmaktadır. Yapmaya çalıştıkları boykot tutmayınca bu tür ucuz yollara başvurma ancak malum takıma ve şakşakçılarına yakışırdı.

Tek amaçları kişiler ve kurumlar üzerinden algı operasyonları yaparak kamuoyunda gerçek dışı algılar oluşturmak olan şakşakçıların FENERBAHÇE KOMPLEKSİYLE kendi tarihlerine bile sahip çıkamamalarını şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz.

Yaptığımız koreografide de vurguladığımız 28 şampiyonluğumuzu tüm Fenerbahçe Camiası olarak her fırsatta dile getirdik. Yeni bir şeymiş gibi bu talebimizi proje olarak adlandırıp farklı isimler koyarak servis edenlere ve buna inanan herkese ACIYORUZ.

Resim

HAK ve ADALET bilmediğiniz bir kavram farkındayız. Bu kavramın anlamlarını araştırmanızı kendinize ders çıkarmanızı şiddetle öneriyoruz çünkü ADALET ELBET YERİNİ BULUR. Fakat siz yazdıklarınızın pisliğiyle bir ömür baş başa kalırsınız.

Müsterih olun; HAKLI OLANIN ACELESİ YOKTUR.