Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 7. haftasında Halkbank’a konuk oldu. TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan maçı 17-25, 25-23, 20-25, 25-19 ve 11-15’lik setler sonunda kazanan Fenerbahçemiz oldu.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Halkbank karşısında maça Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

Maçın ilk sayısı Salvador Hidalgo’dan geldi. Efe Bayram ve Samet Güneş’le öne geçen Halkbank’a cevap veren isimse Takımımızda Vigrass oldu (2-2). Setin ilk bölümünde her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koyarken skor üstünlüğü de sürekli el değiştirdi. Setteki teknik molaya 9-12’lik skorla önde giren Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, devamında Hoag ile yakaladığı seriyle skoru 9-14’e getirdi. Bu bölümde ev sahibi takım, Oğuzhan Karasu ve Hernandez’le reaksiyon göstermeye çalışsa da Fenerbahçemiz, skor avantajını koruyarak sonuca giden taraf oldu ve seti 17-25 kazandı.

Müsabakanın ikinci setine 3-0’la iyi başlayan taraf ev sahibi Halkbank oldu. Rakibin yakaladığı seriye blok sayısıyla noktaya koyan isim Takımımızda Metin Toy olurken hemen ardından Vigrass’ın sayılarıyla skora denge geldi (4-4). Devamında Hoag ve Metin Toy’la sayılar bulan Erkek Voleybol Takımımız karşısında rakip takım Walsh, Hernandez ve Alexander Berger’in sayılarıyla teknik molaya 12-9 önde girdi. Moladan Salvador Hidalgo’nun sayısıyla dönen Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, skoru 12-10’a getirdi. Bu bölümde her iki takım adına da servis hataları öne çıksa da Fenerbahçemiz, Metin Toy, Hoag ve Salvador Hidalgo gibi önemli isimlerin elinden bulduğu sayılarla maça denge getirdi (16-16). Bu skorun ardından oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız 17-19 öne geçti. Son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olan setin kazananı 25-23’lük skorla ev sahibi Halkbank oldu.

Üçüncü sete Hidalgo ve Vigrass’la harika bir başlangıç yapan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, setin hemen başında 5 sayılık bir fark yakaladı (2-7). Halkbank, Walsh ve Gökhan’la farkı eritmeye çalışsa da Fenerbahçemiz teknik molaya 8-12 önde giren taraf oldu. Mola dönüşünde 3-0’lık bir seri yakalayan Takımımız, skoru 8-15’e getirdi. Berger ve Walsh ikilisiyle maça tutunan Halkbank, farkı 2 sayıya kadar indirdi (17-19). Son bölümde rakibin sette kalma çabasına Vigrass, Hidalgo, Metin Toy ve Ulaş Kıyak’ın sayılarıyla son veren Fenerbahçemiz, seti 20-25 kazanarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü setin ilk sayısı Halkbank’ta Gökhan Gökgöz’den gelirken; Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, yakaladığı 4-0’lık seriyle setin hemen başında 1-4’lük üstünlüğü yakaladı. Bu bölümde her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koyarken teknik molaya önde giren taraf 12-11’le Halkbank oldu. Bu bölüm karşılıklı sayılarla geçilirken setin son bölümünü iyi oynayan rakip takım seti 25-19 kazandı ve skor 2-2’ye geldi.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, karşılaşmanın final setine Salvador Hidalgo ve Metin Toy’un 3-0’lık serisiyle başladı. Ev sahibi takım maça tutunmaya çalışa da rakibin direncini kıran Fenerbahçemiz, seti 11-15, maçı da 3-2 kazandı.