Fenerbahçe Beko Basketbol Takımımızdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu, EuroLeague’in 21. hafta mücadelesinde CSKA Moskova’yı 89-83 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu.

“Öncelikle stüdyodaki değerli konuklarımıza ve Fenerbahçe TV çalışanlarımıza buradan selamlarımı gönderiyorum. Bizim için çok önemli bir galibiyetti. Üst üste 5 maç kazandık, bu maç da gücümüzü test etme, ‘eski günlere dönüyor muyuz’ işte bunu anlama anlamında önemli bir oyun sergiledik. Ama bence daha başarılmış bir şey yok. Ben öncelik ilk 8’e girmek diyorum.”

“Taraftarlarımız, ‘Final-Four’u hedeflemiyor muyuz?’ diyor. Tabii ki hedefliyoruz ama sezon başında aldığımız bazı mağlubiyetlerden dolayı önce önümüzdeki maçı kazanmamız gerekiyor. Şu anda da ileriyi değil Salı günü oynayacağımız Maccabi maçını düşünüyoruz. Bugün burada takım, teknik heyet sahaya ok büyük yürek koydular. Çok güzel bir galibiyet aldık. Bununla birlikte Barthel de aramıza dönüyor, tamamen hazır durumda. Bugün yeni oyuncumuz da Türkiye’de oldu. O da inşallah en kısa sürede takıma katılacak.”

“Mücadele edeceğiz, sonuna kadar gitmeye çalışacağız. Burada Başkanımıza ve yönetim Kurulumuza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, takım olarak da ediyoruz. Çünkü bu takımın çok daha iyi yerlere gitmesi için her türlü desteği veriyorlar. Biz de çalışacağız, ödevlerimizi iyi yapacağız ve inşallah önümüzdeki süreçte taraftarlarımızı daha da mutlu edecek galibiyetlere imza atacağız.”

“Bu hafta yine kritik bir hafta, çift maç haftası. Önce Maccabi ile oynayacağız, çarşamba günü Moskova’ya geri geleceğiz. Çocuklar, anormal bir tempodalar, buradan da Dalaman’a uçuyoruz, orada Fethiye ile bir maç yapacağız. Oradan tekrar İstanbul’a geleceğiz. Her gün çok yoğun antrenman yapıyorlar. Haftada 3 gün PCR testi yaptırıyorlar. İnanılma yoğun bir tempodalar. İnşallah taraftarlarımızı mutlu edeceğiz. Ben buradan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Ama daha başardığımız bir şey yok, daha çok çalışmamı gerekiyor.”

ifadelerini kullandı.