Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Beko Turkish Airlines EuroLeague 22. hafta maçında Panathinaikos Opap’ı konuk ediyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda  8 Şubat Cuma günü oynanacak karşılaşma öncesi Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ve oyuncumuz Ahmet Düverioğlu resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic, Panathinaikos’un savunmadaki değişikliklerine ve hücumda yapmaya çalıştıklarına karşı hazır olmaları gerektiğini vurgularken, Ahmet Düverioğu ise taraftarlarımızın harika desteğiyle kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Panathinaikos, Koç Pitino yönetiminde farklı bir basketbol oynuyor. İlk olarak onların savunmadaki değişikliklerine ve hücumda yapmaya çalıştıklarına hazır olabilmeliyiz. EuroLeague’deki son karşılaşmalarında Anadolu Efes’e karşı çok iyi oynadılar ve çok yoğun bir basketbol ortaya koydular. Bu nedenle kendimizi benzer bir karşılaşma için hazır tutmalıyız.” İfadelerini kullandı.

En büyük avantajlarının taraftarlarımızın önünde oynamak olduğunu belirten Ahmet Düverioğlu ise, “Bayern Münih’e karşı istemediğimiz bir sonuç aldık. Reaksiyon göstermek ve çok daha iyi bir maç oynamak istiyoruz. Panathinaikos güçlü bir takım. Onlara karşı oynamak her zaman zor ama en büyük avantajımız evimizde oynamak olacak. İlk sıradaki yerimizi korumak ve yeni bir galibiyet serisi başlatmak istiyoruz. Rakibimizin her pozisyonda çok değerli oyuncuları var. Özellikle Calathes harika bir sezon geçiriyor. Taraftarlarımızın harika desteğiyle kazanmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.