Başantrenörümüz Igor Kokoskov: “Bu takımın büyük bir karakteri olduğunu gösterdik.”

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Igor Kokoskov, CSKA Moskova karşısında alınan galibiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Eksiklere rağmen takımın gösterdiği karaktere vurgu yapan Kokoskov, galibiyetten ötürü de oyuncuları tebrik etti.

Başantrenörümüz Igor Kokoskov:

“Oynamanın çok zor olduğu bir maç ve deplasmandı. CSKA bu maça kadar EuroLeague’in lideriydi. Birçok silahları, birçok iyi oyuncuları var. Maçın ne kadar zor geçeceğinin farkındaydık. Hepsinin ötesinde Danilo Barthel’den yoksunduk. Kendisi takımımızın, rotasyonumuzun büyük bir parçası. Ahmet Düverioğlu da ikinci yarıda oynayamadı.”

“Bunlardan bahsediyorum çünkü bu oyuncularımızın yokluğu ile fiziksel olarak eksik kaldık. Bu anlamda Shengelia, Milutinov gibi fizikli oyuncuları olan CSKA ile eşleşme konusunda soru işaretlerimiz vardı. En büyük endişelerimiz enerji ve fizik konusuydu. Fakat bunun dışında bence çabamız yerindeydi. Bu takımın büyük bir karakteri olduğunu gösterdik. Birbirleri için, bencillikten uzak oynadılar.”

“Kritik anlarda önemli işler yaptılar. Bizim için büyük bir galibiyet. CSKA’yı ve Dimitris Itoudis’i de yıllardır, bu yıl da dahil olmak üzere yaptıkları işten ötürü kutlarım. Bu galibiyetin tadını çıkaracağız. Oynayan oynamayan tüm oyuncular bu galibiyette takdiri hak ediyor.”

İfadelerini kullandı.