Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 9. haftasında Botaş’ı konuk etti. Metro Enerji Salonu’nda oynanan mücadeleden 79-51’lik skorla galip ayrılan Takımımız, 9’da 9 yaparak liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçemizde 26 dakika 33 saniye sahada kalan Jasmine Thomas, 27 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi oldu.

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Metin Sipahioğlu ile Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı karşılaşmayı tribünden takip etti.

Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımızın Botaş karşısındaki ilk 5’i şu isimlerden oluştu:
Jasmine Thomas, Tuğçe Canıtez, Kayla McBride, Cecilia Zandalasini ve Kiah Stokes.

İlk hücum şansını yakalayan Takımımız, Kiah Stokes’a verilen hücum faul kararının ardından bu hücumdan eli boş dönerken savunmasıyla da rakibe sayı üretme şansı vermedi. Maçtaki ilk sayılarımız faul çizgisine gelen Jasmine Thomas’tan geldi (1-0). Konuk takımsa maçtaki ilk sayılarını Marina Bas’la buldu (1-2). Kayla McBride ve Cecilia Zandalasini’yle skoru 7-2’ye getiren Fenerbahçe Öznur Kablo, TV molasına da 7-4’le önde girdi. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı 6 sayıya (11-5) çıkaran Kadın Basketbol Takımımız karşısında Botaş, Sehernaz Çidal’la skoru 11-7’ye getirdi. Takımımız, Sevgi Uzun ve Olcay Çakır Turgut gibi bencten gelen isimlerden de katkı aldığı çeyreği 16-12 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Kayla McBride’ın turnikesi, Jasmine Thomas’ın da 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutla hızlı başlayan Kadın Basketbol Takımımız Fenerbahçe Öznur Kablo, farkı 9 sayıya çıkarttı (21-12). Periyotun ilk dakikalarında savunma direncini de artıran Takımımız, bir kez daha Thomas’la skor bulan taraf oldu ve skoru çift hanelere getirdi (24-12). Rakip Botaş’ın bu çeyrekteki ilk basketleriyle Işıl Alben ve Sehernaz Çidal’dan geldi (26-18). Çeyrekte son 5 dakikanın içine 31-20’lik üstünlükle giren Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, devamında eli sıcak oyuncumuz Jasmine Thomas’ın üst üste bulduğu basketlerle soyunma odasına 38-27 önde girdi.

Üçüncü çeyrek Elizabeth Williams ve Tuğçe Canıtez’in karşılıklı basketleriyle başladı (41-29). Devamında Işıl Alben ve Bahar Çağlar ikilisiyle 4-0’lık bir seri yakalayan Botaş, farkı 8 sayıya indirdi (41-33). Bu skor karşısında Jasmine Thomas ve Kayla McBride’la yeniden oyunu hareketlendiren Fenerbahçemiz, farkı bir kez daha çift hanelere çıkardı (46-33). İlk yarıdaki gösterişli skorer performansına ikinci yarıda da devam eden Thomas’a bu bölümde eşlik eden isimler Kiah Stokes ve McBride oldu (50-38). Skor üstünlüğünü koruyan Takımımız, final periyotuna da önde giren taraf oldu (54-38).

Maçın geride kalan bölümünde olduğu gibi final periyotuna da iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, kaptan Tuğçe Canıtez’in bu çeyrekteki etkili performansıyla farkı 19 sayıya çıkardı (62-43). Ankara temsilcisinin Elizabeth Williams ve Marina Bas’la farkı eritme çabalarına maçın yıldızı olan Jasmine Thomas’ın yanı sıra Kiah Stokes ve genç oyuncumuz Ayşe Yılmaz’la nokta koyan Fenerbahçemiz, sahadan 79-51 galip ayrıldı. 

Skor dağılımımız: Thomas 27, McBride 14, Stokes 12, Tuğçe 8, Sevgi 6, Zandalasini 5, Olcay 4, Ayşe 3.