Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar EuroLeague B Grubu 12. hafta maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor’a konuk oldu. Antakya Kapalı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Fenerbahçemiz 50-78 kazandı. Takımımızın en skorer oyuncusu 15 sayıyla Kelsey Plum olurken, onu 14 sayıyla Kiah Stokes takip etti.

Valerie Garnier yönetimindeki Potanın Kraliçeleri, parkeye Birsel Vardarlı Demirmen, Kelsey Plum, Bria Hartley, Kiah Stokes ve Kia Vaughn beşiyle çıktı.

Hava atışıyla başlayan mücadelede Takımımızın maçtaki ilk sayıları Kiah Stokes’tan geldi. Çeyreğin başında 6-0’lık bir seri yakalayan Ekibimiz, geri kalan bölümde de rakibine hiç fırsat tanımadı ve etkili oyunuyla ilk çeyreği 15 sayı farkla 12-27 önde tamamlamayı başardı.

İkinci çeyreğe de Kiah Stokes’un iki sayılık isabetiyle başlayan Potanın Kraliçeleri, Esra ve Sottana ile farkı durumu 14-33’e getirdi. Ancak son bölümde Hatay Büyükşehir Belediyespor, art arda bulduğu sayılarla farkı 10 sayıya kadar indirdi. Fenerbahçemiz, çeyreğin son bölümünde Kelsey Plum ile bulduğu sayılarla soyunma odasına 31-41 önde girdi.

İki takımın da sayı bulmakta zorlandığı üçüncü çeyrekte, Potanın Kraliçelerinin ilk sayıları Kelsey Plum’dan geldi. İyi bir performans ortaya koyan Fenerbahçemiz, rakibine fırsat tanımayarak Kelsey Plum ile farkı 20 sayıya kadar çıkardı(38-58). Son bölümde de oyun hakimiyetini elinde tutan Ekibimiz, üçüncü çeyreği de 43-60 önde tamamladı.

Son periyota Zandalasini’nin sayılarıyla başlayan Takımımız, Tuğçe Canitez ile skoru 46-64’e getirdi. Zandalasini’nin turnikesiyle farkı tekrar 20 sayıya çıkaran Potanın Kraliçeleri, geri kalan bölümde de rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi ve mücadeleden 50-78 galip ayrıldı.