AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 14’üncü haftasında Bursa Büyükşehir Belediyespor’u konuk eden Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da mücadeleyi takip etti.

Takımımız karşılaşmaya Graham Vigrass, Salvador Hidalgo, Metin Toy, Ulaş Kıyak, Nicholas Hoag, Halil İbrahim Kurt altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

Hoag’un servisiyle başlayan maçtaki ilk sayılar rakip takımda Baroti ve Fatih Cihan’dan geldi (0-2). Hidalgoy’la ilk sayısını bulan Fenerbahçemiz, Metin Toy’la da 4-4’lük eşitliği yakaladı. Setin hemen başında Alisson’la etkili olmaya çalışan Bursa Büyükşehir Belediyespor’u, Metin Toy, Halil İbrahim Kurt ve Nicholas Hoag’la durduran Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 3 sayılık farkı yakaladı (10-7). Bu skor karşısında mola alan rakibimiz, moladan 2-0’lık seriyle dönerek farkı 1’e indirdi (10-9). Hidalgo ve Fatih Cihan’ın karşılıklı sayılarının skorboarda yansıdığı bu bölümde teknik molaya 12-11’le önde giden Takımımız olurken; molanın ardından iyi bir seri yakalayan rakip takım, 13-16’lık üstünlüğü yakaladı. Bu skor karşısında Metin Toy ve Hoag ikilisinin serisiyle geri dönen (16-16) Fenerbahçemiz, son bölümde sete ağırlığını koyarak kazanan taraf oldu (25-21).

İkinci sete 2-0’la iyi başlayan Fenerbahçemiz karşısında Bursa Büyükşehir Belediyespor, Baroti’yle skor üreten taraf oldu. Sette teknik molaya 12-9’la önde giren taraf Takımımız olurken, devamında direnç gösteren konuk takım farkın açılmasına engel oldu (16-14). Ancak ilk sette olduğu gibi bu sette de son bölümde daha etkili olan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, seti 25-19 kazandı ve skoru 2-0’a getirdi.

Karşılaşmada 3.set Hidalgo ve Murathan Kısal’ın karşılıklı sayılarıyla başladı. Fenerbahçemizin seri yakaladığı setin hemen başında skor 5-3’e geldi. Devamında da seri yakalayan Erkek Voleybol Takımımız, teknik molaya 12-6’yla önde girdi. Moladan 2-0’la dönen konuk takım maça tutunmaya çalışsa da rakibin direncini kırma adına Fenerbahçemiz, farkı 6 sayıya çıkardı (18-12). Bu skorun ardından toparlanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, maça ortak olmasını bildi (18-18). Devamında sete ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 6-0’lık seri sonunda setin kazananı oldu (25-19).