Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi 7. hafta maçında Darüşşafaka Tekfen’i konuk etti. Fenerbahçemiz, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleden 90-79 galip ayrıldı ve ligde 7’de 7 yaptı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu da karşılaşmayı takip etti.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız karşılaşmaya Lorenzo Brown, Melih Mahmutoğlu, Tarık Biberoviç, Jan Vesely ve Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

Hava atışı sonrasında ilk hücum hakkının kazanan Darüşşafaka Tekfen, bu hücumdan Jerrett’ın 2 sayılık basketiyle dönerek maçtaki ilk basketi bulan taraf oldu. Devamında Takımımızın hücumdan eli boş dönmesini değerlendiren rakibimiz, William Terrell Buford’la da 4-0’ı yakaladı. Tarık Biberoviç’le ilk sayılarını bulan Takımımız, devamında Melih Mahmutoğlu, Jan Vesely ve Lorenzo Brown’la rakibine cevap vererek 15-8’lik üstünlüğü yakaladı. Bu skor karşısında Ryan Luther ve Buford’la maça ortak olan Darüşşafaka Tekfen, 17-17’lik eşitliği yakaladı. Çeyreğin sonucunu belirleyen isimse faul çizgisine gelen ve 2/2 yapan Ahmet Düverioğlu oldu (19-17).

İkinci periyot Grant Alexander Jerrett’ın turnikesiyle başladı (19-19). Leo Westermann’ın 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutla 22-19’luk üstünlüğü yakalayan Fenerbahçe Beko’da Hamilton’ın da sayı katkısıyla fark 5 sayıya çıktı (24-19). Periyotun ilk 5 dakikasını 29-22 önde geçen Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, bu bölümde savunmada da geçit vermeyerek 31-24’lük üstünlüğü yakaladı. Bu skor karşısında direnç göstermeye çalışan Darüşşafaka Tekfen, Sinan Güler ve Andrew Delano Andrews gibi iki skorer ismin bulduğu basketlerle farkı eriterek skoru 33-32’ye getirdi. Bu skor Başantrenörümüz Igor Kokoskov’a mola aldırırken, mola dönüşünde Jan Vesely’nin smacıyla Fenerbahçemiz üstünlüğünü korudu (35-32). Devamında dripling üstü şutuyla skora katkı sağlayan Melih Mahmutoğlu’yla 37-34’lük üstünlüğü yakalayan Erkek Basketbol Takımımız, soyunma odasına 39-36 önde giren taraf oldu.

Üçüncü çeyrek Jerrett’ın 2 sayılık basketiyle başladı ve fark 1’e indi (39-38). Doğuş Özdemiroğlu’yla 40-41 öne geçen Darüşşafaka Tekfen’i Lorenzo Brown ve Melih Mahmutoğlu ile durduran Takımımız, skor avantajını yeniden kendi lehine çevirdi (46-41). Jerrett ve Berk Demir’le farkı eriten rakibimiz skoru 48-46’ya getirse de periyottaki ilk 5 dakikayı 50-47’yle önde geçen Fenerbahçemiz oldu. Çeyreğin devamı büyük bir çekişmeye sahne olurken final periyotuna 62-57’lik skorla önde giden Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Beko oldu.

Dördüncü çeyreğe Doruk Dora’nın 3 sayılık isabetli şutuyla başlayan Darüşşafaka Tekfen, skoru 62-60’a getirdi. Bu periyottaki ilk sayılarını Westermann’la bulan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Lorenzo Brown’ın da katkısıyla bu bölümde ritim yükselterek TV molasına 73-65 önde girdi. Moladan Lorenzo Brown’la dönen Takımımız, farkı 10 sayıya çıkardı (77-67). Maçta son 2 dakikanın içine girilirken Sinan Güler ve Jerrett’la farkı 2 sayıya indiren Darüşşafaka Tekfen’i; Dyshawn Pierre, Leo Westermann ve özellikle Lorenzo Brown’ın etkili oyunuyla durduran Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, parkeden 90-79 galip ayrıldı.

Skor dağılımımız: Brown 22, Vesely 17, Melih 11, Pierre 10, Westermann 8, Hamilton 6, Biberovic 5, Ahmet 5, Berkay 4, Kenan 2