İstanbul Beylikdüzü Kapalı Yüzme Havuzu’nda devam eden Turkcell Türkiye Kulüplerarası Genç ve Açık Yaş Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda mücadele eden Yüzme Şubemizin sporcuları başarılı sonuçlar elde etti.

28 Aralık Cuma günü sona erecek olan Türkiye Turkcell Kulüplerarası Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası 284 sporcu ve 47 kulübün katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Şampiyonanın üçüncü gününde suya inen sporcularımızdan açık yaş 50 metre kurbağalamada erkeklerde Emre Sakçı 1., Demir Atasoy 2., kadınlarda da Hazal Özkan 2. oldu.

100 metre serbest erkeklerde Emre Sakçı 46.68’lik derecesiyle açık yaş Türkiye rekoru kırarak altın madalyaya uzanırken; Yalım Acımış 2.’lik elde etti.

Kadınlarda ise Selen Özbilen’in 53.84 ile 17-18 yaş Türkiye rekorunun yeni sahibi olarak 1. olduğu 100 metre serbestte, Gizem Güvenç kürsünün 3. basamağına çıktı.

200 metre kelebek erkeklerde Rasim Oğulcan Gör altın, kadınlarda Zehra Duru Bilgin gümüş madalya kazandı.

800 metre serbest erkeklerde ilk 3 sırayı sarı lacivertli yüzücülerimiz aldı. Batuhan Hakan 7.50.66’lık derecesiyle açık yaş Türkiye rekoru kırarak 1., Baturalp Ünlü 7.59.34 ile 17-18 yaş Türkiye rekoru kırarak 2., Mert Kılavuz da 3. oldu.

800 metre serbest kadınlarda ise Ecem Dönmez bronz madalyayı boynuna taktı.

4×100 kadınlarda Selen Özbilen, Sezin Eligül, Sıla Bilgi ve Gizem Güvenç’ten oluşan bayrak takımımız 3.40.67’lik dereceyle açık yaş Türkiye rekoru kırarak altın madalyaya ulaştı. Ekibimiz, Çin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 8. olan milli takımın kırdığı açık yaş Türkiye rekorunu geliştirmiş oldu. 

4×100 erkeklerde de Yalım Acımış, Emre Sakçı, Ozan Hemer ve Ümitcan Güreş’ten oluşan bayrak takımımız altın madalya kazandı.

Yüzme şubemiz, 28 Aralık Cuma günü sona erecek şampiyonanın 3. günü sonunda açık yaş ve genç erkekler ile genç kadınlarda ilk, açık yaş kadınlarda ise 2. sırada yer aldı.

Yüzme şubemizin 66 puanla zirvede yer aldığı 2. günde ise elde ettiği sonuçlar şu şekilde:

Bayanlar 50 metre kelebekte sarı lacivertli yüzücülerden Aleyna Özkan 1., Sezin Eligül 2. oldu.

Erkekler 50 metre kelebekte de Ümitcan Güreş kürsünün en yüksek basamağına çıkarken Berk Özkul gümüş madalya aldı.

Bayanlar 400 metre karışıkta Deniz Ertan, erkekler 400 metre karışıkta da Baturalp Ünlü ikincilik elde etti.

Bayanlar 100 metre sırtüstünde İlayda Kargın 2. olurken aynı kategoride erkekler yarışını Rasim Oğulcan Gör 1., Berk Özkul 2. tamamladı.

Gizem Güvenç, Ecem Dönmez, Zehra Duru Bilgin ve Selen Özbilen’den oluşan bayanlar 4*200 serbest takımımız gümüş madalya kazandı.

Batuhan Hakan, Demirkan Demir, Baturalp Ünlü ve Emre Sakçı’dan oluşan erkek takımımız havuzdan altın madalya ile ayrıldı.