Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 18. hafta maçında Botaş’a konuk oldu. Potanın Kraliçeleri, Ankara DSİ Etlik Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 62-44 galip ayrıldı.

Victor Lapena yönetimindeki Fenerbahçe Öznur Kablo parkeye; Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Kiah Stokes ve Laura Nicholls beşiyle çıktı.

Maça etkili bir oyunla başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, televizyon molasına 11-7 önde girdi. Moladan Kaptan Tuğçe’nin iki sayılık isabetiyle dönen Potanın Kraliçeleri, yine Tuğçe’nin üçlüğüyle çeyreği 18-12 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Elizabeth Williams ve Alina Iagupova’nın sayılarıyla 6-0’lık bir seriyle başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, farkı da çift hanelere çıkardı(12-23). Alina Iagupova’nın da etkili oyunuyla üç sayılık isabeti bulan Potanın Kraliçeleri, soyunma odasına da 38-19 önde giren taraf oldu.

Kiah Stokes’un sayılarıyla soyunma odasından dönen Fenerbahçe Öznur Kablo, Cecilia Zandalasini ile skoru 52-25 yaptı. Bu bölümde rakibinin üst üste sayılar bulmasına engel olamasa da skor avantajını elinde bulunduran Potanın Kraliçeleri, çeyreği 54-33 önde tamamladı.

Son çeyreğe ev sahibi ekip daha iyi başlasa da Potanın Kraliçeleri, son 5 dakikaya 16 sayı üstünlükle girdi(40-56). Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımımız, başından sonuna kadar önde götürdüğü karşılaşmayı 62-44 kazandı.