2019 – 2020 sezonun ve öncesinde üzerimize oynanan oyunlar, verilen tüm kararlar, konu sadece Fenerbahçe olduğunda uygulanan kurallar tümüyle Fenerbahçe’yi nasıl yarış dışı bırakırız, nasıl Fenerbahçe taraftarını yıldırırız diye düşünülerek uygulanmakta. Geçtiğimiz sezonun 2. Yarısından itibaren yükselişe geçem takımımız şu anda şampiyonluğun en büyük adayıdır. Oynanan tüm tiyatrolar bu şampiyonluğun önüne geçmek amacıyla göstere göstere tüm kamuoyunun gözleri önünde Fenerbahçemizi doğramaktadır. Verilen haksız penaltı kararları, kural ihlali olmasına rağmen tekrar edilmeyen Alanya maçı, Fenerbahçemizin puan kazandığı hafta maçı yöneten hakemin nedense bir sonraki hafta maç alamaması, tff’nin verdiği yanlı kararlar, VAR uygulamasının pozisyonlar Fenerbahçe lehine olduğunda devreye sokulmaması, kulübümüzün haklı olarak istediği limit artışı konusunda verilen kararlar ve nice yıldırma operasyonlarıyla bizi yarış dışı bırakabileceğini düşünenlerin son oyunu da geçtiğimiz günlerde oynadığımız Alanyaspor maçıydı.

Verilen bu kararların, uygulanan bu hukuksuzlukların sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu’dur.
Fenerbahçe’yi tff başkanı Nihat Özdemir’le bir aradaymış gibi göstererek sanki Fenerbahçe kollanıyor imajı vermeye çalışanları gülerek takip ediyoruz. Üzerimize oynanan bunca oyunu görmezden gelerek hala bizi kollanıyor gibi gösterenlerin asıl amacının kendi kollanışlarını örtpas etmek olduğunu tüm kamuoyu gibi bizlerde biliyoruz.

Açıklamamızın sonuna gelirken isteğimizi yinelemek isteriz; BİZ KAYIRILMAK İSTEMİYORUZ, BİZLER HUKUĞUN UYGULANMASINI, UYGULANAN OPERASYONLARA SON VERİLSİN!
Bu bağlamda Federasyon başkanı Nihat Özdemir’in bunları yapabileceğine kimsenin inancı kalmamıştır. Kendisine görevi bir an önce bırakmasını istiyoruz.

Bu isteğimizi tüm inancımızla duyurmak için 12 Şubat Çarşamba günü saat 15:00’da Riva TFF binası’na yapacağımız yürüyeceğiz. TÜM FENERBAHÇELİLERİ YAPACAĞIMIZ YÜRÜŞÜMÜZE DAVET EDİYORUZ!