Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, 2020-2021 sezonundaki ilk maçında AXA Sigorta Kupa Voley A Grubunda Efeler Ligi’nin yeni takımlarından Altekma ile karşılaştı. Takımımız, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 3-1 kazanarak grubundaki ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da takip etti.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Altekma karşısında mücadeleye Ulaş Kıyak, Hidalgo, Metin Toy, Graham Vigrass, Emre Batur, Nicholas Hoag altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı. Hidalgo ve Vigrass’ın sayılarıyla sete 3-0’la iyi başlayan Fenerbahçemiz karşısında Altekma’nın ilk sayıları Yunus Emre Tayaz’dan geldi. Takımımız, Nicholas Hoag-Metin Toy ikilisiyle üstünlüğünü sürdürürken(9-8), rakibimiz Altekma, Mehmet Hacıoğlu ve Oğuzhan Tarakçı’yla skor üreten taraf oldu(10-10). Takımımızın setin ilk bölümlerinde yaptığı servis hatalarını iyi değerlendiren Altekma, 15-16’lık üstünlüğü yakalasa da Fenerbahçemiz, Nicholas Hoag ile maça ortak oldu(16-16). Skor avantajının sürekli el değiştirdiği sette son bölüme girilirken Erkek Voleybol Takımımız yakaladığı seriyle 21-18 öne geçti. Setin final bölümünü daha iyi oynayan Takımımız, Metin Toy’un set sayısıyla 25-21’lik skorla seti kazandı ve durumu 1-0 yaptı.

İkinci set Graham Vigrass ve Arda Bostan’ın karşılıklı sayılarıyla(2-2) başlarken Fenerbahçemiz sette 7-4’lük üstünlüğü yakaladı. Setteki teknik molaya 12-9 önde giren taraf Takımımız, moladan da sayıyla dönen taraf oldu ve farkı 4 sayıya çıkardı(13-9). Rakibimiz Arda Bostan ve Ahmet Tümer’le farkı 1 sayıya indirse de(13-12), Takımımız Metin Toy’un etkili oyunuyla yeniden farkı açtı(15-12). Devamında yaptığımız bireysel hatalarla konuk takım Altekma maça denge getirmeyi başarırken(16-16) Erkek Voleybol Takımımız bir kez daha öne geçen taraf oldu(19-18). Setin son bölümünde genç oyuncu Ahmet Tümer’in etkili oyunuyla seti 23-25 kazanan Altekma setlerde durumu 1-1’e getirdi.

Müsabakanın üçüncü setine etkili başlayan taraf Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız oldu(6-2). Emre Batur, Metin Toy ve Hidalgo’nun etkili oyunuyla teknik molaya 12-5 gibi farklı skorla giden Takımımız, sete ağırlığını koyarak 25-20’lik skorla 2-1 öne geçti.

Mücadelenin dördüncü setine de iyi başlayan Erkek Voleybol Takımımız karşısında Hugo Hamacher’le sayılar bulan Altekma setin hemen başında 3-4’lük üstünlüğü yakaladı. Devamında önemli bir seri yakalayan Fenerbahçemiz, setteki teknik molaya 12-7’lik üstünlükle girdi. Geriye kalan bölümde de kenardan gelen oyuncuların doğrudan katkı vermesiyle sonuca giden Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı.

Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu ikinci maçında 1 Eylül Salı günü saat 18.30’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda İnegöl Belediye ile karşılaşacak.