13-17 Şubat tarihleri arasında Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenecek Erkekler Türkiye Kupası yarın yapılacak maçlarla başlıyor. Çeyrek finalde Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile takım kaptanı Melih Mahmutoğlu Resmi sitemize açıklamalarda bulundu.  

Zeljko Obradovic: “Türkiye Kupası çok spesifik ve özel bir organizasyon. Eleme usulü maçlar oynanacak ve bu formatı düşünerek hazırlanmalıyız. Öncelikli hedefimiz, oynayacağımız ilk maç olan Bahçeşehir Koleji mücadelesine hazırlanmak olacak. Şu anda sadece buna odaklanıyoruz.”

Melih Mahmutoğlu: “Her sezon mücadele ettiğimiz tüm kupaları kazanabilmek için yola çıkıyoruz ve Türkiye Kupası da bunlardan biri. Ligimizin ilk yarısını en iyi şekilde bitiren sekiz takım bu organizasyonda bir araya gelecek. Kupada ilerleyebilmek ve mutlu sona ulaşabilmek için her maçı tek tek düşünmek ve adım adım ilerlemek gerekiyor. 13 Şubat Çarşamba günü Bahçeşehir Koleji maçıyla kupa mesaimiz başlayacak. Onların iyi ve yetenekli bir takım olduklarını biliyoruz. İlk sezonları olmasına rağmen ligimize renk kattılar ve şimdi de kupada rakibimiz oldular. Ligdeki maç oldukça çekişmeli geçmişti. Bizim öncelikli hedefimiz Bahçeşehir Koleji’ni mağlup etmek ve yarı finale yükselmek. Adım adım gideceğiz. Fenerbahçe taraftarı bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyor, Ankara’da da böyle olacaktır. Biz iyi bir takımız ama en büyük gücümüz şüphesiz taraftarımız. Onların da desteğiyle Ankara’da sezonun ilk kupasını kaldırmak istiyoruz.”