Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 6. hafta maçında Maccabi Playtika’ya konuk oldu. Takımımız, Menora Mivtachim Arena’da oynanan mücadeleden 75-65 galip ayrılarak 3.galibiyetini aldı.

Takımımızda Ali Muhammed, 19 dakika 11 saniye kaldığı maçta 6/5 üç sayı isabeti kaydederken 17 sayı, 2 top çalma, 1 ribaund ve 1 asistlik performans sergiledi.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, mücadeleye Jan Vesely, Ahmet Düverioğlu, Lorenzo Brown, Edgaras Ulanovas ve Nando De Colo beşiyle başladı.

Hava atışı sonrasında Nando De Colo ile maçtaki ilk hücumu gerçekleştiren Takımımız bu hücumdan eli boş dönerken rakibimiz de ilk bölümü skor üretmeden geçti. Maçtaki ilk basket ev sahibinde Dragan Bender’den geldi (3-0). Devamında Ante Zizic’le skoru 5-0’a getiren İsrail temsilcisi karşısındaki ilk basketimiz Jan Vesely’den geldi (5-2). Elijah Bryant’la üst üste sayılar bulan Maccabi Playtika’ya, Takımımız Nando De Colo ile cevap verdi (9-4). Hücumdaki organizasyonumuzda sıkıntılar yaşadığımız çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü 13-4 geride geçen Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, çeyreğin devamında Jarell Eddie ve Ali Muhammed gibi kenardan gelen isimlerin katkı vermesiyle bitime 3 dakika kala skoru 15-10’a getirdi. Savunma gayreti ve dış atışların da etkisiyle son 1 dakikanın içine farkı eriterek 2 sayı geride giren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız karşısında çeyreğin sonucunu belirleyen basket Scottie Wilbekin’den geldi ve ev sahibi takım çeyreği 22-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe ön alanda baskı yaparak başlayan Fenerbahçemizin bu periyottaki ilk basketi Ali Muhammed’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu şuttan geldi (24-21). Devamında katkı veren Melih Mahmutoğlu ile skora denge getiren (24-24) Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Jarell Eddie’nin 2 sayılık basketiyle de maçta ilk defa öne geçti (24-26). Blayzer ve Othello Hunter’la yeniden öne geçen (29-26) ev sahibi takım, TV molasına da 31-26’lık üstünlükle girdi. Molanın ardından gerçekleştirdiğimiz hücum sonrasında faul çizgisine gelen Nando De Colo ile Jan Vesely’nin de katkısıyla Fenerbahçemiz farkı 1 sayıya indirdi (31-30). Hücum ribauntlarında öne çıktığımız çeyreğin son 1 dakikasına girilirken Takımımız farkı 1 sayıya(36-35) kadar indirse de rakibimiz soyunma odasına 38-35 öne girdi.

İkinci yarıya Zizic’in basketiyle başlayan Maccabi Playtika’ya cevap Lorenzo Brown’dan geldi (40-37). Çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümü Scottie Wilbekin ile Jarell Eddie’nin karşılıklı 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutlarla 47-44 ev sahibi takımın üstünlüğüyle geçilse de Fenerbahçemiz, Lorenzo Brown’la maça ortak oldu (47-47). Çeyreğin bitimine 2:30 varken Nando De Colo’nun 2 sayılık basketiyle 47-49’luk üstünlüğü yakalayan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız karşısında Maccabi Playtika Tel Aviv, Chris Jones’la maça ortak oldu (49-49). Büyük bir çekişmeye sahne olan çeyreğin son bölümünü daha iyi oynayan Fenerbahçemiz, final periyotuna 54-56 önde girdi.

Son çeyreğe harika bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Ali Muhammed ve Melih Mahmutoğlu’yla üst üste 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu şutlarla farkı 8 sayıya çıkardı (54-62). İsrail temsilcisi Elijah Bryant’la farkı eritmeye çalışsa da Ali Muhammed ve kenardan verim aldığımız Dyshawn Pierre’le fark çift hanelere çıktı (58-69). Devamında Maccabi Playtika’nın Scottie Wilbekin ve Ante Zizic gibi isimleriyle sonuca gitme çabalarına Nando De Colo, Jan Vesely ve Dyshawn Pierre’le son veren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, rakibini 75-65 mağlup ederek THY EuroLeague’deki üçüncü galibiyetini aldı.

Skor dağılımımız: Ali Muhammed 17, De Colo 13, Eddie 11, Vesely 8, Pierre 7, Brown 6, Melih 6, Ahmet 3, Ulanovas 2, Hamilton 2.