Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, rakip takımda COVID-19 pozitif vakalara rastlanması nedeniyle tehir edilen AXA Sigorta Efeler Ligi 9. hafta erteleme maçında Şanlıurfa temsilcisi Haliliye Belediyespor ile karşılaştı. 11 Nisan Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 20-25, 22-25, 25-19 ve 23-25’lik setler sonunda 3-1 kazanan Erkek Voleybol Takımımız Fenerbahçe HDI Sigorta oldu.

Fenerbahçemiz müsabakaya Emre Batur, Metin Toy, Salvador Hidalgo, Nicholas Hoag, Ulaş Kıyak, Graham Vigrass altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

Mücadeleye Nicholas Hoag’un servis atışıyla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, bu servisten eli boş döndü ve maçın ilk sayısını hanesine yazdıran ev sahibi takım oldu (1-0). Hemen akabinde Takımımız da Emre Batur’la maçtaki ilk sayısını bulmuş oldu (1-1). Fenerbahçemiz, Salvador Hidalgo, Graham Vigrass ve Metin Toy’la 5-2’lik üstünlüğü yakalarken; Haliliye Belediyespor bu seriye Hernandez Cardonell’le nokta koydu (3-5). Ancak rakip adına yapılan servis hataları, skorer voleybolcumuz Salvador Hidalgo’nun Ace’iyle de birleşince skor 7-3’e geldi. Yordan Bisset ve Hernandez Cardonell ikilisiyle bu bölümde skor üreten ev sahibi takım, farkı 2 sayıya (7-9) indirse de Erkek Voleybol Takımımız 3-0’lık seri sonunda teknik molaya 12-7 önde girdi. Mola dönüşünde farkı 6 sayıya (7-13) kadar çıkaran Takımımız, bu farkı setin son bölümlerine kadar korudu (10-16). Haliliye Belediyespor, Andrija Vilimanovic ve Enes Atlı gibi isimlerin yaptığı katkıyla farkı eritse de (15-19), setin sonunu getiren taraf Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız oldu (20-25).

İkinci sete Hidalgo’nun sayısıyla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta karşısında Haliliye Belediyespor, Yordan Bisset Astengo ve Ali Samet İçmegiz’in serisiyle 5-2’lik üstünlüğü yakaladı. Bu skor karşısında mola alan Takımımız, moladan Vigrass’la döndü ve skoru 5-3 yaptı. Cüneyt Dağcı ve Enes Atlı ikilisiyle bu bölümde üretken olan rakibimiz farkı da 4 sayıya çıkardı (9-5). Bu skor karşısında Fenerbahçemizde devreye giren isimler Nicholas Hoag ve Metin Toy olurken, onların etkili oyunuyla fark 1 sayıya indi (11-10). Setteki teknik molaya 12-10’la önde giren taraf Haliliye Belediyespor oldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan ve skor avantajının da sürekli el değiştirdiği setin kazananı aynı zamanda önemli bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçemiz oldu (22-25).

Müsabakanın üçüncü setine Yordan Bisset Astengo ve Enes Atlı’yla hızlı başlayan ev sahibi takım, setin hemen başında farkı 5 sayıya çıkardı (6-1). Metin Toy ve Hidalgo ikilisiyle direnç gösteren Takımımız, skoru 7-3’e getirse de Haliliye Belediyespor üstünlüğünü korudu (10-6). Setteki teknik molaya da 12-8’le önde giren taraf Şanlıurfa temsilcisi oldu. Moladan Salvador Hidalgo’nun sayılarıyla dönen Fenerbahçemiz karşısında ev sahibi takım, Enes Atlı, Hernandez Cardonell ve Yordan Bisset Astengo’yla skoru 17-12’ye getirdi. Devamında 4-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, farkı 2 sayıya indirdi (17-15). Son bölümde de skor avantajını koruyan Haliliye Belediyespor, seti 25-19 kazandı.

Fenerbahçemiz dördüncü sete Metin Toy ve Hidalgo’nun sayılarıyla iyi başladı (0-3). Bu bölümde yaptığımız hatalar rakibin maça ortak olmasına etki etti (4-4). Hoag ve Hidalgo’yla sete ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, teknik molaya 11-12 önde girdi. Devamında karşılıklı sayılarla geçen bölümde rakip skora denge getirdi (19-19). Büyük bir çekişmeye sahne olan setin son bölümüne ağırlığını koyan Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız seti 23-25, maçı da 3-1 kazandı.