Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu üçüncü ve son maçında İstanbul BBSK ile karşılaştı. Takımımız, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 25-18, 25-14 ve 25-16’lık setlerle 3-0 kazanarak grubu 3’te 3 ile lider tamamladı.
 
Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Beyazıt da takip etti.
 
Gruptaki ilk iki maçından galibiyetle ayrılan Fenerbahçe HDI Sigorta, İstanbul BBSK karşılaşması öncesi çeyrek finale yükselmeyi garantilemişti.
 
Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, İstanbul BBSK karşısında mücadeleye; Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.
 
İlk sete etkili başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-6 önde girmeyi başardı. Mola dönüşünde rakibimiz farkı kapatmaya çalışsa da Erkek Voleybol Takımımız, seti 25-18 önde bitirdi.
 
İkinci sete de iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 9 sayı farkla 12-3 önde gitmeyi başardı. İstanbul BBSK da mola dönüşünde reaksiyon gösteremeyince farkı iyice açan Takımımız, seti 25-14 kazandı ve maçta 2-0 öne geçti.
 
Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Fenerbahçe HDI Sigorta, teknik molaya 12-7 önde girerek büyük bir avantaj elde etti. Son bölümde de rakibi karşısında üstünlüğünü hissettiren Erkek Voleybol Takımımız, seti 25-16; karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.