Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörü Zoran Terzic ve Kaptanımız Eda Erdem Dündar, Çanakkale Belediyesşi galibiyetinin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Zoran Terzic, kazandıkları için çok mutlu olduğunu belirtti. Kaptan Eda Erdem Dündar ise, CEV Şampiyonlar Ligi’nde grup birinciliği için oynayacakları Dinamo Moskova karşılaşmasına dikkat çekti.

Başantrenörümüz Zoran Terzic, “Maçı kazandığımız için mutlu olmamız gerekiyor. Oyunun ilk bölümlerinde özellikle ilk sette iyi oynadık. Daha sonrasında biraz bocalasak da maçı kazanmayı bildik. Önemli bir Avrupa maçımız var. Şu anda bizi en sevindiren şey, takımda herhangi bir sakatlığın olmaması ve önümüzdeki maça hazır olmamız.” ifadelerini kullandı.

Kaptanımız Eda Erdem Dündar, “Bizim için maçın geneline baktığımızda güzel bir maç olduğunu söyleyebilirim. İlk set güzel gitti ama ikinci set bizi yakalar gibi oldular. Yine de farkımızı ortaya koyup ikinci ve üçüncü seti de kazanarak üç puanla yolumuza devam ediyoruz. Bu tarz maçlarda puan kaybetmemek çok önemli, çünkü ligin sonuna yaklaşıyoruz. Play-offlar yakında başlayacak. Önümüzdeki hafta da Şampiyonlar Ligi grup birinciliğini garantiye alacağımız maçı oynayacağız. Garantiye alacağımız diyorum ben çünkü Dinamo Moskova ile evimizde oynayacağız. Bu önemli maça hazırlık oldu bu galibiyet. Umarım önümüzdeki haftayı da kayıpsız atlatırız ve yolumuza devam ederiz.” şeklinde konuştu.