Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi’nin 20. haftasında İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ı konuk etti. Ekibimiz, setlerini 25-13, 25-27, 25-7 ve 25-19 önde tamamladığı karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.

TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay takip etti.

Maurizc Sordyl yönetimindeki Ekibimiz, karşılaşmaya Ulaş Kıyak, Kevin Klinkenberg, Emre Batur, Salvador Hidalgo Oliva, Vouter Ter Maat, Oğuzhan Karasu ve libero Caner Dengin ile başladı.

Mücadeleye iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçemiz, teknik molaya 12-6 önde girdi. İlk setin ikinci bölümünde de konuk ekibe fırsat vermeyen Ekibimiz, seti 25-13 almayı başardı. Karşılıklı sayılara sahne olan ikinci sete Fenerbahçemiz, teknik molaya 12-10 önde girdi. Oldukça çekişmeli geçen setin sonunda konuk ekibin sayılar bulmasına engel olamayan Takımımız, seti 25-27 kaybetti.

Üçüncü sette tam bir takım oyunu sergileyen Fenerbahçemiz, Klinkenberg’in sayısıyla başlayan ve Ter Maat ile sona eren 10-0’lık seriyle ve yaptığı etkili savunmayla skoru 18-3’e kadar getirdi. Son bölümde de etkili oyununu sürdüren Ekibimiz, seti 18 sayı farkla 25-7 önde tamamlamayı başardı.

Dördüncü set, iki takımın da karşılıklı sayılarıyla başlarken; Fenerbahçemiz teknik molaya 11-12 geride girdi. Oldukça çekişmeli geçen son bölümde Fenerbahçemiz, rakibine fırsat tanımadı ve seti 25-19, karşılaşmayı ise 3-1 kazanmayı başardı.