Dün Malatya’da karşılaştığı Galatasaray’ı 3-2 yenerek 2019 AXA Sigorta Kupa Voley şampiyonu olan Erkek Voleybol Takımımızın oyuncularından Ulaş Kıyak ve Salvador Hidalgo Oliva, Başkanımız Ali Koç’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Mustafa Kemal Danabaş, Simla Türker Bayazıt ve Metin Sipahioğlu da hazır bulundu.

Bu kupayı 4. kez müzemize getirme başarısı gösteren voleybolcularımız kupayı Başkanımıza sunarken; Başkanımız Ali Koç ise teşekkür ederek, başarılarının daim olmasını diledi.

Burada bir açıklama yapan Başkanımız Ali Koç, “3. kupamız; Erkek ve Kadın Basketbol ile Erkek Voleybol. Doğal olarak çok mutluyuz. Bu kupayı Galatasaray’ı yenip almak kupanın önemini bir kat daha arttırdı. Benim için önemli olay lig birincisini, lig ikincisini ve lig üçüncüsünü yenerek kupayı aldık. Bu da kendi içinde büyük bir başarı. Sezona hiç iyi başlamamıştık. Hatta yöneticilerimize şikayet ediyordum; ‘Fenerbahçe böyle kötü başlamaz, erkek voleybol hiç bu duruma düşmedi’ diye. Daha sonra başta kaptan Ulaş bu takımı toparladı. Daha sonra Hidalgo’yu aramıza kattık, daha da güçlendik, takım olduk. Gerçek bir Fenerbahçe ruhu olan bir takım olduk. Gençlerle, tecrübelilerle kupayı aldık. 2-3 ay geriye gidip, Türkiye Kupası’nda 1,’yi, 2.’yi, 3.’yü yenip kupayı alacağız deseydiniz, kolay kolay inanmazdık. Kupa kazanmak başarı ama kupayı bu şekilde kazanmak bence çok büyük başarı. Tüm takımı ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. Birbirine olan inancın, ruhun içinde yöneticilerin de büyük payı var. Yöneticilerimiz İtalya’dan Malatya’ya geçtiler, orada 3 gün kaldılar. Bizler Almanya’da olduğumuz için finale gidemedik ancak yöneticilerimizin, oyuncularımızın, teknik kadromuzun da birbirine kenetlenmesi açısından güzel bir örnek oldu. Yöneticimizden en genç sporcumuza kadar hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Gelecek kupaların habercisi olsun.” dedi.