Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley C Grubu ikinci maçında Türk Hava Yolları ile karşılaştı. Takımımız, Burhan Felek Voleybol Salonu’ndaki mücadeleden 25-22, 32-30 ve 25-17’lik setlerle 3-0 galip ayrılarak çeyrek finale yükseldi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da karşılaşmayı takip etti.

Zoran Terzic yönetimindeki Sarı Melekler mücadeleye; Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Bianka Busa, Brankica Mihajlovic, Melissa Vargas, Dicle Nur Babat ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

Oldukça çekişmeli geçen ilk sette teknik molaya 12-10 önde giren Fenerbahçe Opet, mola dönüşünde 17-14 geriye düştü. Ancak son bölümde rakibine üstünlük sağlayan Takımımız, Mihajlovic’in 9, Vargas’ın da 7 sayıya imza attığı seti 25-22 kazandı.

İkinci sette teknik molaya 12-11 geride giren Fenerbahçe Opet, mola dönüşünde Bahar Toksoy Guidetti’nin blok sayısıyla önce geçti. Karşılıklı hataların yoğun olarak yaşandığı ikinci setin son bölümleri de oldukça çekişmeli geçerken; Sarı Melekler rakibinin hatalarını değerlendirerek seti 32-30 önde tamamladı.

2-0’lık avantajla üçüncü sete giren Fenerbahçe Opet, teknik molaya 12-10 önde girdi. Mola dönüşünde de Türk Hava Yolları’na şans tanımayan Ekibimiz, farkı da iyice açarak seti 25-17, karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Beşiktaş ve Türk Hava Yolları maçlarını set vermeden kazanarak Axa Sigorta Kupa Voley’de adını çeyrek finale yazdırmayı başardı. Fenerbahçe Opet’in C grubunda oynaması gereken Sarıyer Belediyesi maçı, rakip oyuncularının COVID-19 test sonuçlarının pozitif çıkmasından dolayı ileri bir tarih ertelenmişti