Fenerbahçe’mizin lokomotif tribün grubu Genç Fenerbahçeliler olarak, grubumuzun armasında bulunan 3 kılıcın; “adalet, asalet ve cesareti” temsil ettiğini hatırlatarak sözlerimize başlamak isteriz.
Kurulduğumuz günden bu yana tüm “cesaretimizle”, “asaletimizden” ödün vermeden, Fenerbahçe’miz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin menfaatleri kapsamında her zaman “adaletten” taraf olduk.

Bahsettiğimiz kavramların (özellikle de adalet kavramının), bu kavramlarla uzaktan veya yakından pek ilgisi bulunmayanlar için anlaşılması zor şeyler olduğunun bilincindeyiz.

Genç Fenerbahçeliler ve Fenerbahçe camiası olarak, sonucu ne olursa olsun “adaletten ve doğruluktan” yana olduğumuzu dile getirmekten ve bu uğurda gerekirse bedel ödemekten hiçbir zaman çekinmeyeceğiz.

Son günlerde yine birilerinin yönlendirmesiyle ağızlarından büyük Fenerbahçe camiasını ve taraftarını eksik etmeyen bazı yanardönerlerin,haklı isteklerimizi kendi çıkarları uğruna çirkin üsluplarıyla karalamalarını, başkanımızı hedef göstermesini ZAVALLILIK’tan ibaret görüyoruz.

Kendi camiaları içindeki dengeleri sağlamak adına yaptıkları her açıklamada hedef göstermekten bıkmadıkları Fenerbahçe başkanlık makamına karşı takındıkları çirkin tavır, artık kabak tadı vermiştir.

Zira; gerek büyük Fenerbahçe taraftarları, gerek başkanımız sn. Ali Koç, ülkemizin içinde bulunduğu zor süreçte kişisel ve örgütsel olarak yaptıklarıyla örnek birer duruş sergilemiştir.

Genç Fenerbahçeliler olarak yardım kampanyamız kapsamında binlerce aileye,10 binin üstünde erzak kolisi dağıtarak ihtiyaç sahibi ailelerimizin bir nebze de olsa yanında olduk. Her geçen gün bu sayıyı arttırmakta ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına elimizden geldiğince koşmaktayız.

Maske üretiminden, solunum cihazı üretimine, entübasyon kabini desteğinden, sahip olduğu Divan Oteli’ni sağlık çalışanlarına açmasına, 170 hastaneye beyaz eşya desteği sağlamasından,

on binlerce erzak kolisi dağıtmasına ve devletimize 20 milyon TL destekte bulunmasına kadar; yaptığı sayısız iyilikten dolayı başkanımız Ali Koç’a, Yüce Türk Milleti adına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bu zor dönemde, vatanına ve milletine bu denli önemli desteklerde bulunan başkanımıza ve onun nezdinde Fenerbahçe camiasına karşı yapılan karalama çalışmaları trajikomiktir.

“Ne yaparım da ülkeme fayda sağlarım” diye düşünmek yerine, ülkemize faydada bulunan insanları karalama peşine düşen zatlara itibar edilmemesini tavsiye ederek kendilerine şunu sormak istiyoruz:
“Sahi, ne oldu sizin boykot?”